Der Planet steht auf dem Spiel - gra językowa z polską instrukcją i suplementem

Skrócony opis

Gra językowa ELI Der Planet steht auf dem Spiel - wersja z rozbudowaną instrukcją w języku polskim oraz dodatkową kostką do gry. Der Planet steht auf dem Spiel jest grą do nauki języka niemieckiego o tematyce związanej z ekologią,...

Informacje dodatkowe :

  • Producent: ELI PUBLISHING (ELI European Language Institute) & Wyd. ET TOI
 52.90 PLN  Cena: 47.08 PLN 
Ilość :


Gra językowa ELI Der Planet steht auf dem Spiel - wersja z rozbudowaną instrukcją w języku polskim oraz dodatkową kostką do gry.

Der Planet steht auf dem Spiel jest grą do nauki języka niemieckiego o tematyce związanej z ekologią, środowiskiem naturalnym i oszczędzaniem energii.Charakter gry: Gra planszowa

Poziom trudności: A2-B1

Jeden z kilku proponowanych wariantów rozgrywki:
Do dyspozycji jest kartonowa plansza ze ścieżką, po której gracze przemieszczają pionki w kierunku mety, a także karty z ilustracjami rozdawane zawodnikom i karty z pytaniami, które należy położyć w talii odwrotną stroną do góry. Gracze kolejno rzucają kostką, a następnie przesuwają pionki po planszy i wykonują widniejące na poszczególnych polach planszy następujące zadania:
  • symbol pojemnika na śmieci: gracz sprawdza, czy jest w posiadaniu karty z ilustracją przedmiotu/odpadu pasującego do danego kosza. Jeżeli tak, ma on prawo wykonać kolejny rzut kostką i przesunąć swój pionek do przodu;
  • zielony pytajnik: osoba obok gracza ciągnie kartę ze stosu i odczytuje mu pytanie wraz z trzema sugerowanymi odpowiedziami lub propozycją wyboru prawda/fałsz. Wskazanie przez gracza prawidłowej odpowiedzi uprawnia go do wykonania kolejnego rzutu kostką i przesunięcia swojego pionka do przodu;
  • symbol STOP: gracz przepuszcza jedną kolejkę;
  • symbole +1,+2,+3 / -1,-2,-3: gracz przesuwa swój pionek do przodu lub do tyłu o wskazaną ilość pól;
  • symbol kostki: gracz wykonuje ponowny rzut kostką i przesuwa swój pionek do przodu;

Zwycięzcą zostaje gracz, który pierwszy dotrze do mety.

Tematyka pytań umieszczonych na kartach: ekologia, środowisko naturalne, zdrowa żywność, recykling, zrównoważone rolnictwo i energie odnawialne.

Tematyka kart z ilustracjami: typy odpadów przemysłowych i organicznych, produkty z surowców papierowych, produkty szklane, produkty plastikowe oraz wykonane z surowców metalowych.

Cele dydaktyczne: nauka języka niemieckiego połączona z przyswojeniem podstawowej wiedzy na temat źródeł i rodzajów zanieczyszczeń cywilizacyjnych oraz dbałości o otoczenie i środowisko naturalne.:

Przedział wiekowy: dzieci od 8 roku życia, młodzież, dorośli

Zastosowanie: Gra znajduje zastosowanie zarówno w trakcie zajęć w szkole jak i w warunkach domowych (zabawy z przyjaciółmi i rodziną, lub prywatne lekcje języka niemieckiego).

Dodatkowe korzyści: Gra językowa Der Planet steht auf dem Spiel doskonali sprawności umysłowe takie jak pamięć, koncentracja i spostrzegawczość, sprzyja skutecznemu zapamiętywaniu oraz uczy aktywności i zdrowej rywalizacji, a jej ludyczny charakter pomaga w nawiązywaniu relacji społecznych z pozostałymi uczestnikami gry oraz wpływa pozytywnie na zredukowanie dystansu pomiędzy uczniem i uczącym.

Dodatkowa kostka: Gra wzbogacona została o nowe warianty rozgrywek dzięki zastosowaniu dodatkowej kostki rozszerzającej zakres edukacyjny gry.

Rozszerzona instrukcja: Do gry dołączono rozbudowaną instrukcję w języku polskim zawierającą:
  • wprowadzenie metodyczne dla nauczycieli, rodziców oraz samych graczy,
  • rozbudowane scenariusze rozgrywek,
  • propozycje zabaw i ćwiczeń edukacyjnych.
Instrukcja w języku polskim to również udogodnienie dla osób nie znających języka obcego w stopniu wystarczającym do zapoznania się z oryginalną, obcojęzyczną wersją instrukcji, a także możliwość samodzielnego pokierowania zabawami językowo-edukacyjnymi z dziećmi lub rówieśnikami.

Gra opracowana została w oparciu o kryteria Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego - poziom A2-B1

Więcej informacji na temat gier ELI do nauki języka niemieckiego znajdziesz tutaj

Zestaw zawiera:
-składaną kartonową planszę o wymiarach 40x40cm,
-60 kart ze zdjęciami
-72 karty z pytaniami
-kostkę do gry
-kolorową instrukcję w języku niemieckim z opisem kilku wariantów prowadzenia gry
-dodatkową kostkę do gry
-rozbudowana instrukcję w języku polskim


Format 21,5x14,5 cm
Opakowanie: eleganckie kartonowe pudełko, folia
ISBN 9788853622884
Wydawnictwo ELI & ET TOI

Der Planet steht auf dem Spiel ist ein Kartenspiel mit einem illustrierten Spielbrett, auf dem die Spieler sich sprachlich mit umweltbewussten Leben auseinandersetzen (Recykling, Energiesparen, nachhaltiger Konsum). Das Verstehen und Teilen dieser Informationen beim Spielen fördert auf vergnügliche und ansprechende Art und Weise das Lernen, Festigen und Automatisieren das betreffenden Wortschatzes und der Strukturen der deutschen Sprache.

Das Spiel besteht aus:
• einem Spielbrett;
• einem Würfel;
• 60 Fotokarten;
• 72 Spielkarten;
• einer Handreichung mit Spielanleitungen und Vorschlägen.

21,5x14,5 cm
ISBN 9788853622884


Jestem nauczycielką języka niemieckiego w gimnazjum. Znam gry językowe z wydawnictwa ELI od dawna i kolejne nowe tytuły także nie rozczarowują. Gra niezwykle się spodobała moim uczniom a prócz dodatkowej praktyki językowej podczas rozgrywki mieli okazję nauczyć się czego ciekawego na temat segregacji śmieci. Bardzo ciekawa koncepcja i wykonanie.

od Zofia Głowacka, Data dodania: 03/02/2017

Klienci zakupili również