Grandi amici 1 Corso di italiano per ragazzi - podręcznik ucznia

Skrócony opis

Grandi amici 1 corso di italiano per ragazzi – podręcznik pierwszego poziomu kursu Grandi amici . Grandi amici to trzypoziomowy kurs do nauki języka włoskiego przeznaczony dla dzieci w wieku około 8-11 lat odpowiadający poziomom A1-A2 Quadro...

Informacje dodatkowe :

  • Producent: ELI PUBLISHING (ELI European Language Institute)
 29.90 PLN  Cena: 26.91 PLN 
Ilość :


Grandi amici 1 corso di italiano per ragazzi – podręcznik pierwszego poziomu kursu Grandi amici.

Grandi amici to trzypoziomowy kurs do nauki języka włoskiego przeznaczony dla dzieci w wieku około 8-11 lat odpowiadający poziomom A1-A2 Quadro Comune Europeo di Riferimento. Koncepcja kursu opiera się na założeniach psychologii kognitywnej i teorii inteligencji wielorakich, jak również na harmonijnym stymulowaniu dziecka do różnorakich form komunikacji (werbalnej, muzycznej, graficznej, fizycznej oraz emocjonalnej) w sposób naturalny i miły dla dziecka. Bohaterem kursu jest sympatyczny tygrysek Tobi, który wraz ze swoimi  przyjaciółmi towarzyszy dzieciom w nauce języka włoskiego.

Podręcznik składa się z dziesięciu jednostek lekcyjnych koncentrujących się wokół tematów związanych z realiami świata dziecięcego oraz codziennymi czynnościami . W  każdej jednostce lekcyjnej znajduje się krótka historyjka obrazkowa (z użyciem fotografii, lub komiksu) oraz różnego rodzaju ćwiczenia, w tym historyjki do odegrania, gry logiczne, zgadywanki, piosenki i wyliczanki służące zabawom interaktywnym. Trzy specjalne sekcje powtórkowe umieszczone co kilka jednostek lekcyjnych pomagają dziecku w skutecznym zapamiętywaniu słówek i wyrażeń. Ponadto na końcu książki znajdują się dodatkowe informacje kulturowe, scenariusze scenek do odegrania, alfabet, oraz zestawienie słówek i wyrażeń pojawiających się w poszczególnych lekcjach.

Spis tematów pojawiających się w poszczególnych rozdziałach:
-Pronti? Via!
-I numeri
-I colori
-A scuola
-Gli animali preferiti
-I giorni della settimana
-I vestiti
-Buon compleanno!
-Gli stati d’animo
-I cibi preferiti
-Il corpo
-Il Natale
-La Befana
-La Pasqua
-Un musical
-L’alfabeto italiano

Przykładowe strony z tej książki:


Autorzy: G. Gerngross, H. Puchta, G. Rettarcoli

Format 19,5x26cm 96 kolorowych stron, miękka okładka

ISBN: 9788853601483

Zamówienia zbiorowe na większe ilości podręczników, lub ćwiczeń prosimy składać poprzez email zamowienia@ettoi.pl

Grandi amici 1 - Corso di italiano in tre livelli per la scuola primaria

Livello A1-A2

- basato sui principi della psicologia cognitiva
- approccio multisensoriale
- stimola tutte le intelligenze dello studente

Il libro per lo studente È diviso in 10 unità che affrontano temi della vita quotidiana dei ragazzi: dalla scuola agli stati d’animo, dal cibo al tempo libero. Ogni unità ha un’entrata fotografica o a fumetti, per contestualizzare, anche emotivamente, quanto verrà presentato. Completano il volume pagine di verifica, commedie e un’appendice con parole, espressioni e attività di osservazione.

Autori: G. Gerngross, H. Puchta e G. Rettaroli
ISBN 9788853601483


Chciałbym podzielić się kilkoma uwagami na temat kursu językowego Grandi Amici. Korzystałem z niego przez 2 lata w prywatnej praktyce nauczania języka włoskiego, w małych grupach lekcyjnych, i okazał się bardzo skuteczny. Struktura poszczególnych lekcji jest dobrze przemyślana a kolejne elementy gramatyki i fleksji wprowadzane są w sposób płynny i łatwy do przyswojenia przez młodego ucznia. Poszczególne elementy kursu współgrają ze sobą i ich użycie nie nastręcza żadnych kłopotów; także propozycje zawarte w materiałach dla nauczyciela pozwalają na maksymalne wykorzystanie możliwości kursu, chociaż układanie własnych scenariuszy lekcji bądź wykorzystanie pewnych elementów jako niezależnych ćwiczeń uzupełniających także jest możliwe i względnie łatwe. Chociaż wydawnictwo ma już około 10 lat, szata graficzna wciąż sprawia wrażenie dość świeżej i przyciąga uwagę dzieci i ułatwia im zaangażowanie się w naukę. Jedynym mankamentem kursu jest brak dopuszczenia ministerialnego, w związku z czym nie można użyć go jako podstawowego podręcznika w zajęciach szkolnych.

od Andrzej Plewka, Data dodania: 27/08/2013

Klienci zakupili również