The Wizard of Oz + DVD Video

Skrócony opis

The Wizard of Oz + DVD Video - książka z płytą DVD z kolekcji Theatrino Poziom trudności: podstawowy (A1) Kolekcja Theatrino prezentuje adaptacje pięciu tradycyjnych bajek i baśni w konwencji prostych przedstawień teatralnych dla dzieci....

Informacje dodatkowe :

  • Producent: La Spiga Modern Languages
 44.90 PLN  Cena: 40.40 PLN 
Ilość :


The Wizard of Oz + DVD Video - książka z płytą DVD z kolekcji Theatrino

Poziom trudności: podstawowy (A1)

Kolekcja Theatrino prezentuje adaptacje pięciu tradycyjnych bajek i baśni w konwencji prostych przedstawień teatralnych dla dzieci.

Seria ukazuje podstawowe słownictwo i konstrukcje gramatyczne języka angielskiego, a ponadto:
-stymuluje umiejętność rozumienia ze słuchu u dziecka,
-uczy poprawnej wymowy angielskiej,
-rozwija umiejętności komunikacyjne i zachęca do wchodzenia w interakcje werbalne z otoczeniem,
-stymuluje sprawności manualne i plastyczne (wycinanie, rysowanie, kolorowanie),
-rozwija umiejętność stosowania niewerbalnych środków przekazu (mimiki, gestykulacji i mowy ciała)
-pobudza kreatywność,
-ćwiczy pamięć,
-zachęca dziecko do przełamania wstydu i strachu.

Książeczka The Wizard of Oz + DVD Video zawiera napisany bardzo prostym językiem tekst sztuki z podziałem na role, a ponadto obfituje w różnego rodzaju ćwiczenia w formie zabaw, zgadywanek, krzyżówek, rebusów itd... W książeczce znajdują się też rysunki z postaciami ze sztuki do wycięcia, przy pomocy których można odegrać wraz z dziećmi własne przedstawienie teatralne.

Do książki dołączona jest płyta DVD video ze sztuką teatralną odegraną w formie teatrzyku przez prawdziwych aktorów. Monologom i dialogom aktorów towarzyszą różne zabawne piosenki.

Atrakcyjność serii Theatrino podnosi oryginalna szata graficzna wykonana w miłej dla oka dziecięcej stylistyce cechującej się ciekawymi i zabawnymi ilustracjami podnoszącymi skuteczność i komfort korzystania z książki zarówno wśród dzieci, jak i dla osoby prowadzącej.

Dzięki swojej otwartej strukturze seria Theatrino pozwala na elastyczne korzystanie z materiałów zawartych w książce oraz na załączonej płycie DVD video.Przykładowe strony pochodzące z książeczek z serii Theatrino:
 

 
 
Przykładowy fragment załączonej płyty DVD z przedstawieniem The Wizard of Oz
 


STRUKTURA KSIĄŻKI The Wizard of Oz + DVD Video:
Korzystanie z książki otwiera 7-stronicowa sekcja Story Time będąca wprowadzeniem do sztuki teatralnej i obejmująca proste ćwiczenia nawiązujące do jej tematyki takie jak :
-powtarzanie elementarnych zwrotów angielskich, 
-odgrywanie prostych dialogów, 
-dopasowywanie wyrazów do obrazków,
-rozwiązywanie ćwiczeń ze słuchu, 
-kolorowanie i dorysowywanie brakujących elementów,
-wycinanie i przyklejanie.

Centralną część książki stanowi 15-stronicowa sekcja Video Time prezentująca tekst sztuki z podziałem na role wraz z ćwiczeniami i zabawami nawiązującymi tematyką do kolejnych aktów przedstawienia i służącymi do wykorzystania w trakcie lektury sztuki, lub oglądania płyty DVD.

Po sekcji Video Time następuje 6-stronicowa sekcja Play Time zawierająca różne ćwiczenia koncentrujące się na wiadomościach z poznanej sztuki teatralnej i polegające na:
-układaniu w odpowiedniej kolejności obrazków ilustrujących kolejne scenki przedstawionej historii,
-udzielaniu poprawnych odpowiedzi na pytania dotyczące elementów fabuły w oparciu o zapamiętane szczegóły, lub ponowne obejrzenie fragmentów teatrzyku.

W końcowej części znajduje się 2-stronicowa sekcja Let’s check – My English portfolio będąca podsumowaniem umiejętności językowych, którymi dysponuje dziecko po obejrzeniu sztuki oraz uczestnictwie w proponowanych zabawach i ćwiczeniach.

W książce umieszczone zostały również polecenia i wskazówki dla osoby prowadzącej (rodzica, lub nauczyciela) dotyczące kolejności i sposobów korzystania z poszczególnych sekcji oraz prezentowanych w nich treści.

Ponadto dzięki znajdującemu się w sekcji Video Time tekstowi sztuki nauczyciel, lub rodzic może wraz z dziećmi przygotować własne przedstawienie teatralne.

Autor: Romina Tappi, L. Frank Baum
Format książki 28,5x19,5cm
kolorowy druk, lakierowana okładka
ilość stron: 32
ISBN 9788849304800
Kolekcja Theatrino The Teaching Theatre

The Wizard of Oz + DVD Video

Level: A1

About the series Theatrino The Teaching Theatre:
Theatrino is a series of well-known, well-loved stories dramatized in English. These books supplements the play with creative language activities, enjoyable games, songs and the DVD video.
These books, accompanied by DVDs, aim to involve children both emotionally and physically, encouraging them to overcome any shyness or lack of confidence. At the same time they learn basic English structures, vocabulary and correct pronunciation, in a way that is fun, natural and above all memorable. The use of songs is a particularly important part of this learning process.
The plays on the DVDs feature English actors specialized in language teaching aimed at children.

See the presentation

Sample pages from the series Theatrino:
Free sample video from the DVD The Wizard of Oz

by Romina Tappi, L. Frank Baum
Dimensions: 28,5x19,5cm
32 full-colour pages
ISBN 9788849304800

Klienci zakupili również